KONTAKT     MAPA SERWISU     POWIADOM     STARTOWA  
B UDOWNICTWO
LUBUSKI INFORMATOR BUDOWLANY
BUDOWNICTWO WNĘTRZA OGRODY
NEWSLETTER
Dzięki usłudze newsletter będą Państwo otrzymywać aktualne informacje z naszego serwisu.
 
LIB   /  Artykuły  /  ROSMOSIS - Kominki i kotły pelletowe super oszczędny sposób ogrzewania domu i wody
WWW.MDO.PL: ROSMOSIS - KOMINKI I KOTŁY PELLETOWE SUPER OSZCZĘDNY SPOSÓB OGRZEWANIA DOMU I WODY

Piec kominkowy z płaszczem wodnym o mocy 10KW wystarczy do ogrzania 100 m2. Daje miły widok płomieni, grzeje wodę i kaloryfery. Z kolei piec kominkowy bez płaszcza wodnego o mocy 12 KW, poprzez nawiew ciepłego powietrza ogrzewa pokój w którym stoi, a ciepłe powietrze można rozprowadzić jeszcze dodatkowo do dwóch sąsiednich pomieszczeń. Obsługa sprowadza się do uzupełniania pelletu w zbiorniku górnym (w ostre zimy raz na 3 dni) i wybrania popiołu (co 10 dni).

Piec zapala się automatycznie (tak jak piece gazowe), gdy temperatura spadnie poniżej ustalonej na termostacie. Nie ma rozpalania, jak w tradycyjnym kominku, czy wkładzie kominkowym. Instalacja jest szczelna nie otwiera się podczas spalania pelletu, nie ma więc obawy rozchodzenia się dymu w pomieszczeniu. Jeśli nie zamkniemy pieca prawidłowo, włącza się alarm. Kominek pelletowy KALOR zbudowany jest z materiałów najwyższej klasy, a fragmenty perfekcyjnie wykonanej obudowy mogą być, w zależności od wystroju wnętrza, wykończone barwnymi kaflami, płytami z kamienia naturalnego lub metalu.

Ogrzewanie piecem kominkowym możemy połączyć z innym, alternatywnym sposobem ogrzewania. Jeśli ktoś używa teraz instalacji z piecem gazowym, to może pozostawić ten sposób ogrzewania jako alternatywny. Wystarczy do tego samego obiegu podłączyć piec kominkowy. Możemy też podgrzewać zasobnik wody użytkowej w zimie nie jako przy okazji w lecie poprzez zaprogramowane cykle.

W ofercie firmy Rosmosis znajduje się cała gama kotłów pelletowych o mocy 10, 15, 25, 40 i 60 kW, produkowanych na licencji francuskiej firmy ENERGIE SYSTEME.

Kotły te przystosowane są do spalania różnego rodzaju granulatów: z drewna, słomy, wytłoków warzyw i owoców, o ile pozwolą one na szybki zapłon i dają rozsądne ilości popiołu.

Kotły cechuje bardzo wysoka sprawność (powyżej 95%). Zastosowanie opcjonalnej pneumatyki lub zasilania ślimakowego pozwala na zautomatyzowanie zasypu paliwa do kotła. Można zbudować obiegi zamknięte wody w systemie oraz zastosować mieszacze z napędem sterowanym automatyką kotła. Czytelny wyświetlacz z informacjami w języku polskim, pozwala odczytywać podstawowe parametry pracy kotła. W czasie sezonu grzewczego kotła nie trzeba czyścić, a w okresie letnim można podgrzewać tylko zasobnik na ciepłą wodę.

Jeśli mamy zewnętrzny magazyn pelletu, to obsługa sprowadza się do wyrzucenia raz na miesiąc popiołu. W ostre zimy do ogrzania średniej wielkości domu zużywa się ok. 1 tony pelletu miesięcznie.

Zmieniając rodzaj paliwa możemy sporo zaoszczędzić, zwłaszcza gdy do tej pory używaliśmy oleju opałowego lub gazu. Cena tony pelletu drzewnego kosztuje bowiem ok. 780 zł za tonę. Jeśli zaś gotujemy na elektrycznej płycie i korzystamy z czajnika elektrycznego, możemy poprosić gazownię o odłączenie licznika i już na samej opłacie przesyłowej zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie.


ROSMOSIS
Zielona Góra, ul. Złotej Rybki 5
tel. 68 322 40 90, 68 322 40 93, 509 205 570,
www.rosmosis.eu, rosmosis@wp.pl


POPRZEDNIA[1] [2] NASTĘPNA
Partner serwisu
Pokaż stronę w wersji do druku... DRUKUJ POWRÓT GÓRA GÓRA
Strona główna Alfabetyczny spis firm
Copyright © 2005 Lubuski Informator Budowlany
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Za materiały ikonograficzne i teksty odpowiadają zleceniodawcy.
Wykonanie - amb software
Request in 0.06 secs