Można kupować różne gotowe produkty, można też zamawiać je według własnych potrzeb i projektów. W pierwszym wypadku od razu widzimy wyrób, ale nie jest łatwo połączyć w zgrabną całość kilka rzeczy, wytworzonych oddzielnie, przez różnych producentów. Zazwyczaj mają np. trochę inne detale wykończeniowe, nie do końca taki sam rysunek drewna czy trochę odmienny odcień barwy.
Efekt spójności osiąga się pewniej, gdy potrzebne elementy wychodzą „spod jednej ręki”. Okna pasują kolorem i kształtem do drzwi, drzwi i listwy przypodłogowe do podłogi, podłoga do schodów itd.
To, że wszystko współgra nie oznacza oczywiście monotonii, nie ma być „takie same”, ale „do kompletu”. To jest zresztą aktualnie ogólna tendencja. Tworzy się np. całe kolekcje odzieżowe z dodatkami czy kompletne nakrycia stołu, od serwisu obiadowego z porcelany, poprzez zestawy sztućców, kieliszków, świeczników, po obrusy i serwetki.
Zawsze musi być jakiś motyw przewodni, wspólna cecha dla wszystkich produktów. W wyrobach z drewna mogą nimi być gatunek drewna, kolor bejcy czy farby, kształt , profil, rodzaj zdobienia, np. podobnie wykończone krawędzie czy wyżłobione rowki, takie same szprosy, a nawet rodzaj użytego lakieru czy jego połysk.
Ale czy łatwo znaleźć zakład stolarski, który wykona tak różne rzeczy jak schody, podłogi, drzwi wejściowe i wewnętrzne, okna czy parapety i to w standardzie jakościowym, do którego przyzwyczaili nas wyspecjalizowani producenci?
Nie jest to proste, ale okazuje się, że możliwe. Trzeba mieć tylko, tak jak „Tartak - Stolarnia Rzepa”, nowoczesny park maszynowy, wysokowykwalifikowaną kadrę i ... 25 lat doświadczenia pracy w drewnie.
Firma powstała w 1986 r. jako mały zakład rzemieślniczy produkujący drzwi, schody i inne elementy stolarki budowlanej. Solidnie wykonywane produkty wyrobiły renomę oraz pozycję na rynku krajowym i zagranicznym w tej branży. Dziś firma składa się z dwóch oddziałów: produkcyjnego i usługowego. Zajmuje się produkcją wysokiej jakości schodów, drzwi i okien z drewna klejonego warstwowo i obłogowanego okleiną naturalną, podłóg z litego drewna, tarcicy iglastej i liściastej, jak również elementów stelaży mebli tapicerowanych.